Barcode: 8859473101392
Black & White Sesame High Protein
by TOFUSAN
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
contains soy
ทางเลือกสุขภาพ
Categories
Available in
thailand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.4 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic Soymilk 95.92%, Plant Protein Extract 3.0%, Black and White Sesame 1.0%, Malt 0.05%, Stabilizer (INS407, INS415), Sweeteners (Sucralose, Steviol Glycoside)
Allergens
soybeans
malt
มอลต์
Additives
e407
e415
e955
e960
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Taco Bell, Mtn Dew, 20 Oz
Taco Bell
C
Intenso
Milbona
C NOVA 4
Latte Macchiato
Milbona
E NOVA 4
Milbona Cappuccino
Lidl
C NOVA 1
Cappucino
Milbona
C NOVA 4
Bebida de avena coco
D NOVA 4
Bebida de Avena 0% azúcares
Aldi,My Vay
B NOVA 3
Sheetz, Mountain Dew Blue Shock Freeze
Sheetz
Cappuccino XXL
Milbona
C NOVA 4
Ice Tea melocotón zero azúcar
River
C NOVA 4
White Castle, Vanilla Shake, Columbus Only, Large
White Castle
B
Sumo de Pêssego e Uva
Solevita,Lidl