Barcode: 0021130461851
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Blackberries, high fructose corn syrup, corn syrup, contains 2% or less of: fruit pectin, citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mini cinnamon buns
By sainsbury's
C NOVA 4
Jalapeno Jack Style The Good Health Cheese Alternative
Lisanatti Foods
A NOVA 4
Peanut butter
ConAgra Foods
C NOVA 4
Creamy peanut butter Natural
B NOVA 3
Crunchy Peanut Butter
Peter Pan
C NOVA 4
Peanut Butter, Whipped Creamy
Peter pan
C NOVA 4
Porcini dried mushrooms
A
Fresh Pineapple
M&S Eat Well
A NOVA 1
Hatch chile with chia & flaxseed
C NOVA 3
Honey Roast Creamy Peanut Butter Spread
Peter Pan
D NOVA 4
Peanut Butter
Peter Pan
C NOVA 4
Creamy peanut butter institutional size
C NOVA 4