Barcode: 0069000158968
Blackberry Iced Tea
by Brisk
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
cor kosher
natural flavors
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Sugars (glucose-fructose), Natural flavour, Citric acid, Sodium hexametaphosphate, Phosphoric acid, Potassium citrate, Tea powder, Potassium sorbate, Gum arabic, Ascorbic acid, Acesulfame potassium, Sucralose, Xanthan gum, Ester gum, Calcium disodium EDTA, Sodium benzoate, Allura Red, Brilliant blue FCF
Additives
e129
e133
e202
e211
e330
e338
e385
e414
e415
e445
e452
e452i
e950
e955
Related Products in Beverages
Ribena Blackcurrant Light Bottle
Ribena
C NOVA 4
Lucozade orange
Lucozade
D NOVA 4
Pink lemonade
Lucozade
NOVA 4
Boosting
Asda
D NOVA 4
sport isotonic drink raspberry
D NOVA 4
Ribena
Hitachino, Ribena
D NOVA 4
Orangina Light 420ML
Orangina
B
Sport Lite Low Cal Lemon & Lime
Lucozade
C NOVA 4
Lucozade, energy, sparkling glucose drink, original
Lucozade
NOVA 4
Lucozade, energy, sparkling orange glucose drink, orange
Lucozade
E NOVA 4
Lucozade Energy
Lucozade
NOVA 4
Lucozade
Lucozade
D NOVA 4