Barcode: 0070270100243
blackburn made syrup
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 117.0 g |
| of which sugars | 60.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 41.7 g |
Ingredients
corn syrup, high fructose corn syrup, cane syrup, water, caramel coloring, sodium benzoate and sorbic acid (added as a preservative only). t.j. blackburn syrup works, inc. jefferson, texas 75657 u.s.a. 1-800-527-8630 m 70270 10024 butte wort bu
Additives
e150c
e200
e211
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
British Triple Cheese Bake
Tesco Finest
D NOVA 4
Tesco High Protein Natural Yogurt
TESCO
A
Tesco Finest White Baguette
Tesco
C NOVA 4
NE Esp ew TESCO 6 COLA FLOAT ICE LOLLIES SWEET TRE
Tesco
NOVA 4
Mushroom pappardelle
Tesco finest
C NOVA 3
Lactose Free Skimmed Milk
Tesco
B NOVA 1
All Butter Puff Pastry
Tesco Finest
D NOVA 3
Microwave Pilau Rice
Tesco
B NOVA 4
tesco Feta & Pomegranate Salad
Tesco
C NOVA 3
Gunpower Potato & Lentil Dhal
Tesco Finest
B NOVA 3