Barcode: 5054267013148
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Water, Blackcurrant Juice from Concentrate (32%), Sugar, Thickener (Polydextrose), Acidity Regulator (Sodium Gluconate), Acid (Citric Acid), Vitamin C, Extract of Carrot and Hibiscus, Natural Blackcurrant Flavourings , Preservative (Potassium Sorbate, Sodium Bisulphite), Sweeteners (Acesulfame K, Sucralose).
Additives
e1200
e202
e222
e330
e576
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Dr Pepper & Cream Soda
Dr Pepper
NOVA 4
Root beer
Dr Pepper
E NOVA 4
Tropical
7up
E NOVA 4
Boisson à L'orange Splash
Hawaiian Punch
E NOVA 4
Dr Pepper
Dr Pepper
NOVA 4
Fruit Splash Cherry Ginger Ale
Canada Dry
E NOVA 4
creamy coconut
Dr Pepper
E NOVA 3
Creamy Coconut zero sugar
Dr Pepper
C NOVA 4
Cream Soda
Dr Pepper
D
Dr. Pepper Creamy Coconut
Dr Pepper
E NOVA 4
Dr.Pepper zero sugar
Dr Pepper
C NOVA 4
Zero Sugar
Dr Pepper
C NOVA 4