Barcode: 9421903599179
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 30.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.4 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sucrose, blackcurrant juice (5.7%), vitamin c (ascorbic acid), acidity regulator (citric acid)
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Papa John's, Lipton Pureleaf Diet Lemon Tea, 18.5 Oz
Papa John's
B
White Castle, Caffeine Free Diet Coke, Small
White Castle
B
LongHorn Steakhouse, Captains Mule
LongHorn Steakhouse
E
Sheetz, Cotton Candy Smoothie
Sheetz
E
Firehouse Subs, Minute Maid Lemonade, 32 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Red Robin, Chocolate Milkshake, Monster
Red Robin
E
Del Taco, Chocolate Mini Shake
Del Taco
E
Baskin Robbins, Wild Mango Fruit Blast, Large
Baskin Robbins
C
White Castle, Vanilla Shake, New Jersey Only, Medium
White Castle
B
Wendy's, Hi-C Flashin Fruit Punch, Small
Wendy's
E
Golden Corral, Hot Chocolate
Golden Corral
C
Starbucks, Teavana Shaken Peach Citrus White Tea Infusion Lemonade, Grande
Starbucks
B