Barcode: 0627386005001
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 13.6 g |
| of which sugars | 12.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skim Milk Powder, Water, Sugar, Pectin, Potassium Sorbate, Active Bacterial Cultures.
Allergens
milk
Additives
e202
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Natural Orange Chocolate Chai Flavored Brewed Iced Tea, Natural Orange Chocolate Chai
Publix
C NOVA 4
Mountain Splash Citrus Flavored Soda, Citrus
Publix
E NOVA 4
Natural Orange Chocolate Chai Flavored Brewed Iced Tea, Natural Orange Chocolate Chai
Publix
C NOVA 4
Energy rush
C NOVA 4
Passionfruit Basil Flavored Lemonade, Passionfruit Basil
Greenwise
E NOVA 4
lemonade
NOVA 4
Papaya Nectar Juice, Papaya
Goya
E NOVA 4
Cola
Publix, Publix Super Markets Inc.
C NOVA 4
Edit Natural Blood Orange Jalapeno Flavored Brewed Iced Tea, Blood Orange, Jalapeno
Publix
C NOVA 4
Lemon Juice
Concord Foods
B NOVA 3
Natural Pumpkin Spice Flavored Brewed Iced Tea, Pumpkin Spice
Publix
E NOVA 4
Lime juice
Italia Garden
B NOVA 1