Barcode: 5060102622147
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
water, sugar, acid (citric acid), acidity regulator (Tri sodium citrate), natural flavourings, sweeteners (aspartame, sodium saccharin), preservatives (sodium benzoate, potassium sorbate), colours (carmoisine, brilliant blue FCF).
Additives
e122
e133
e202
e211
e330
e331
e951
e954
Related Products in Snacks
Halloween Mallows
Halloween Mallows
E NOVA 4
Sportyfeel Protein+ Strawberry
sportyfeel
NOVA 4
trufe cu cacao
Lidl
E NOVA 4
Lidl Deluxe Torrone Morbido Waldbeeren
Favorina
E NOVA 4
Pain d'Epices au miel au sucre perlé
Sondey
D NOVA 4
Weiche Torrone
Lidl Deluxe
D NOVA 4
Country Cookies - Biscuit sablés avec chocolat noir et noix de macadamia
McEnnedy
E NOVA 4
Torrone morbido
deluxe, lidl, vergani
E NOVA 4
Marshmallows
Lidl
E NOVA 4
Fun Eggs
Mister CHOC,Lidl Stiftung & Co. KG
E NOVA 4
Mini Eclairs
Confiserie Firenze
D NOVA 4
Gewürzkuchen mit Honig
Belgian style, Lidl, Sondey
D NOVA 4