Barcode: 7394376615986
BOISSON AVOINE CHOCOLAT
by Oatly
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Eau, Avoine 10%, sucre 3,3%, cacao maigre en poudre 1%, huile de colza, minéraux (carbonate de calcium, phosphates de calcium, iodure de potassium), sel, arômes, vitamines (D2, riboflavine, B12).
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Water Purified
Chestnut Hill
B NOVA 1
Barrilitos, Apple Soda, Apple, Apple
Barrilitos
E NOVA 4
del Valle mango
Del Valle
E NOVA 4
Caffeine Free Orange Soda, Orange
Silver falls
E NOVA 4
Cola Soda, Cola
Silver falls
E NOVA 4
Lemon Lime Caffeine Free Soda, Lemon Lime
Silver falls
E NOVA 4
Soda, Tropical Punch
Barrilitos
E NOVA 4
Soda, Tropical Punch
Barrilitos
E NOVA 4
Soda, Apple
Barrilitos
E NOVA 4
Barrilitos, Soda, Tropical Punch, Tropical Punch
Barrilitos
E NOVA 4
Vanilla Cream Soda
Red Ribbon
E NOVA 4
Tangerine
Barrilitos
E NOVA 4