Barcode: 3760244859259
Boisson Baobab Vanille
by BIOAFRIK
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
made in france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, sucre, poudre de baobab* (4%) arôme naturel vanille* (1 %) *Produits issus de l'agriculture biologique
Related Products in Beverages
Flavour Drops Chocolate
IronMaxx
C NOVA 4
Ice Tea
dem dem
E NOVA 4
Protein Shake Coconut Lemon
Veganz
E NOVA 4
Daily Balance
Teatox
B
acáo Pink Grapefruit
ACÁO
C NOVA 4
Sparkling aminos
Foodspring
C NOVA 4
Sparkling Energy
Foodspring
B
Fresh Focus Green Tea Gingko Bio Refill
Teatox
B
Sparkling aminos
Foodspring
B
Kinder Cola
MS Arena Drinks
D NOVA 4
Ginger Mama
Brand garage
C NOVA 4
Sparkling Aminos, Grapefruit
Foodspring
C NOVA 4