Barcode: 8428532192413
Boisson Chufa
by Ecomil
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
vegetarian
vegan
made in spain
no added sugar
no lactose
the vegan society
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 2.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, souchet (12%), émulsifiant: lécithine de tournesol", épaississant: farine de graine de caroube". ("Ingrédients issus de l'agriculture biologique)
Additives
e322
e322i
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Whataburger, Fanta Strawberry, Kids, 16 Oz
Whataburger
B
Boisson Petillante Melon
Walker's
C NOVA 4
Long John Silver's, Silvers Tea, Unsweetened, Large, 40 Fl Oz
Long John Silver's
B
Wawa, White Chocolate Peppermint Hot Chocolate, 16 Oz
Wawa
C
Vitamin C Lemon Sparkling Flavored Drink
vida
D NOVA 4
TGI Friday's, Shareable Ultimate Frozen Margarita Strawberry Passion Swirl
TGI Friday's
E
Japanese sparkling soda watermelon
B
Vida Salty Lychee
vida
C NOVA 4
Sheetz, Frozen Chai Tea, Small
Sheetz
Firehouse Subs, Mello Yello Cherry, 44 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Japanese sparkling soda
Walker's
C NOVA 4
Sheetz, MTO Greek Yogurt Smoothie, Small
Sheetz
E