Barcode: 3564706672000
Boisson citron
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade e
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, jus de citron 34 %, sucre 8 %, pulpe de citron 4 %
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sweet peas
A NOVA 3
Blueberries
A NOVA 1
Whole kernel corn
C NOVA 3
Diced Peaches In Light Syrup
Great Value
C NOVA 4
Rippled Potato Chips
Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 3
Dry Roasted Peanuts Seasoned with Sea Salt
Great Value
C NOVA 4
Decaffeinated Iced Tea
Great Value
B NOVA 1
Seedless blackberry jam
Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4
Green beans
A NOVA 3
Great value, potato chips, queso
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Mushrooms pieces & stems
Great Value
A NOVA 3
Potato chips
Great Value
D NOVA 4