Barcode: 0063667508012
Boisson de soya Chocolat
by natura
Labels
organic
canada organic
high in calcium
no cholesterol
no lactose
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
EAU FILTRÉE, FÈVES DE SOYA BIOLOGIQUES, SUCRE DE CANNE BIOLOGIQUE, HUILE DE TOURNESOL BIOLOGIQUE ET/OU HUILE DE CANOLA BIOLOGIQUE, CACAO BIOLOGIQUE, CARBONATE DE CALCIUM, ARÔMES NATURELS, SEL MARIN,GOMME XANTHANE, PALMITATE DE VITAMINE A, RIBOFLAVINE (B2), VITAMINE D2, VITAMINE B12, THIAMINE (B1), NIACINE (B3), VITAMINE B6, PANTOTHÉNATE (B5),
Allergens
soybeans
Additives
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pasta oriental sabor marisco
KUNG-FU
NOVA 4
Nouilles chinoises instantanées goût boeuf
Vihuongto
NOVA 4
Kung Fu Soup, Instant, Oriental Noodle
Ve Wonc
NOVA 4
Kung-fu
Kung-Fu
NOVA 4
Nouilles chinoise
Ve Wong
NOVA 4
Ve Wong Instant Oriental Noodle Soup Peppered Beef Flavor
Ve Wong, Vr wong
NOVA 4
Instant Oriental Noodle Soup (pork & Chicken Flavor) - 3.17oz
VE WONG
NOVA 4
Prince noodles (original flavor)
Ve Wong
E NOVA 4
Tumeric Fried Rice
GUÌGUÀN
C NOVA 4
Peanut Gluten
Kimlan
D NOVA 4
Sopa china
Kung-Fu
NOVA 4
Instant Noodles Chicken flavour
Kung-Fu
NOVA 4