Barcode: 3176800001688
Boisson kombucha
by Natali
Labels
fair trade
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
green dot
made in france
ab agriculture biologique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 396.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.8 g |
| of which sugars | 97.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre roux de canne*°, culture de ferments lyophilisés* (sucre de canne*, bactéries et levures lyophilisées : Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Saccharomyces, Acetobacter), extrait de citron*. * Produits issus de l'agriculture °biologique. Ingrédient issu du commerce équitable.
Related Products in Beverages
Genki-Su, Japanese Drinking Vinegar, Sparkling Tart Tonic, Nashi Asian Pear
Century Craft Industries Inc.
B
Vanilla shake 100% athlete's whey protein powder
E NOVA 4
Athlete's Whey
D NOVA 4
Thé Glacé au jus de Melon
Pokka
NOVA 4
Cider
C NOVA 3
Yerba mate
C NOVA 1
Glengoyne, Highland Single Malt Scotch Whisky Fudge
Gardiners
NOVA 4
Protein powder
E NOVA 4
Genki-Su, Sparkling Tart Tonic, Drinking Vinegar, Yuzu Citron
Century Craft Industries Inc.
B NOVA 3
Artesian spring water
B NOVA 4
Ginger honey vinegar
B NOVA 3
Brownlow, Hot Cocoa Drink Mix, Peppermint Chocolate
Brownlow Publishing Co. Inc.
NOVA 4