Barcode: 8023678162575
Boisson Riz Brun
by Isola Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
fsc
fsc mix
green dot
it bio 006
it bio 007
made in italy
no added sugar
no lactose
ab agriculture biologique
fsc c014047
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, riz brun italien** (17%), huile de tournesol désodorisée**, sel marin. (**=Biologique).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Směs lyofilizovaného ovoce
Farmland
C NOVA 1
Paté de tofu bylinky
Lunter
C NOVA 4
Natural Tofu organic
Lunter
A NOVA 4
Sójový granulát
Racionella
A
Smoked Tofu
Lunter
A NOVA 3
Tofu Koložvárska
Lunter
C
Směs lyofilizovaného ovoce
Farmland
D
Seafoo tofu tuned
Lunter
C NOVA 3
Paté de tofu brusinky
Lunter
C NOVA 4
Wok&Bowl Tofu
Lunter
C NOVA 4
Natural tofu
Lunter
A NOVA 4
Tofu o smaku garam masala
go Vege
D NOVA 4