Barcode: 3266191090078
Boisson riz noisettes
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
eu agriculture
fr bio 01
fsc
fsc mix
it bio 003
it bio 009
no added sugar
no flavors
no lactose
ab agriculture biologique
triman
fsc c014047
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, riz* (14 %), purée de _noisettes_* (3 %), huile de tournesol*, sel marin. *Ingrédients agricoles issus de l'Agriculture Biologique.
Allergens
nuts
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Kefir
Schärdinger
B NOVA 1
kefir
Schärdinger
C
Kakao
Tirol Milch
E NOVA 4
Formil Haltbarmilch
Schärdinger
C NOVA 1
kakao
Tirol milch
E NOVA 4
Schoko Traum
Schärdinger
D NOVA 4
Protein Frucht & Molke Mango Pfirsich
Lattella
B NOVA 4
Red Lobster, Grand Patron Margarita
Red Lobster
E
Vollmilch länger frisch
Schärdinger
C NOVA 1
Buttermilch Erdbeer
Stainzer Milch
C NOVA 4
Bifidus Boost Heidelbeer Schwarze Ribisel
Schärdinger
C NOVA 4
Bifidus Boost Orange Mango
Schärdinger
C NOVA 4