Barcode: 2000000036939
Bon appétit !
by Mada, Neff
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no added msg
no hydrogenated fats
non traite par rayonnement ionisant
produit en alsace
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 396.9 kcal |
| Fat | 13.2 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 62.1 g |
| of which sugars | 7.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 11.3 g |
Ingredients
Amidon modifié de pomme de terre - Matières grasses végétales : Huile de tournesol, huile de colza - Sel - Arômes - Sucre - Extrait de levure - Bolet 3 % - Oignon - Ail - Protéines de lait - Colorant : E150C.
Allergens
milk
Additives
e14xx
e150c
Related Products in Meals
Teriyaki Seasoned And Fully Cooked Beef Steak Strips, Teriyaki
Verde
D NOVA 4
Vegan chopped salad
B NOVA 3
Delistyle White Chicken Salad
Bumble Bee
C NOVA 4
Spicy chicken sausage & scrambled eggs with sweet potato hash & coconut ranch dressing
C NOVA 4
Garlic dipper
Luige's Frozen Pizza Inc.
D NOVA 4
Organic Polenta
De La Estancia
B NOVA 3
Carne Asada Medium Seasoned And Fully Cooked Beef Steak Strips, Carne Asada
Verde
C NOVA 4
Loaded cauliflower soup
C NOVA 4
Double sausage
Luige's Frozen Pizza Inc.
D NOVA 4
Paleo sweet potato hash & scrambled eggs with chicken apple breakfast sausage
C NOVA 4
Whole foods market, creamy summer slaw
Whole Foods Market, Green Cuisine
C NOVA 3
Sausage & egg scramble with cauliflower grits
C NOVA 4