Barcode: 3424370074015
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Saccharose, Sirop de glucose, miel 20 %.
Related Products in Snacks
Simple truth organic, 70 % cacao dark chocolate with coconut
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
E NOVA 3
Fresh Microwave Popcorn
The Kroger Co.
D NOVA 4
Apple cinnamon apple sauce
A NOVA 1
Original chocolate sandwich cookies
E NOVA 4
Microwave Popcorn, Butter
Kroger
C NOVA 4
Salted mixed nuts
Kroger, The Kroger Co.
D NOVA 3
Sweet & salty granola bars
E NOVA 4
Kettle cooked sea salt caramel cashews
E NOVA 4
Madagascar almonds
C NOVA 4
Mini oatmeal cookies with real milk chocolate
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 4
Golden vanilla sandwich cookies
E NOVA 4
Honey cinnamon almonds
D NOVA 4