Barcode: 7622201135010
BonBonBloc - Praliné Wit
by Côte d'Or
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
cocoa life
Categories
Available in
belgium, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 573.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Praliné 29% (HAZELNOTEN 14%, suiker), suiker, cacaoboter, volle MELKPOEDER, plantaardige vetten (palm, shea), weipoeder (van MELK), cacaomassa, magere MELKPOEDER, emulgatoren (SOJALECITHINEN, lecithinen), MELKVET, aroma's
Additives
e322
Related Products in Snacks
Mooni seemnetega kohuke
Dafa
E NOVA 4
Sausainiai Nida
Klaipėdos duona
E NOVA 4
Chocolate Wafer Rolls With Cocoa Cream Filling, Chocolate With Cocoa Cream Filling
E NOVA 4
Cream cheese bar with vanillin
Pasaka
E NOVA 4
Batonik twarogowy Tutti wanilia
Tutti
E NOVA 4
pynė su aguonomis
Klaipėdos duona
D NOVA 4
Sunflower seed halva
NOVA 4
Sausainiai Ramunė
Klaipėdos duona
E NOVA 4
Baton Protein M Czekoladowy
Protein M
D NOVA 4
Batonik twarogowy Tutti w polewie czekoladowej
Tutti
E NOVA 4
Hematohenas Vita+
Wellpert
E NOVA 3
Сырок
E