Barcode: 2080350100085
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 252.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Edulcorants : sorbitols acésulfame-k, arômes, antiagglomérant : E470b
Additives
e420
e470b
Related Products in Snacks
Long lasting chews
NOVA 4
Grape flavored the long lasting chew, grape
E NOVA 4
Long lasting chews
NOVA 4
Long Lasting Chews
Now & Later
NOVA 4
Now later original taffy chews candy banana ounce bar
E NOVA 4
Crackers
Trader Giotto's
C NOVA 3
Stem Ginger Snaps
M&S
E NOVA 4
Strawberry the long lasting chew bars, strawberry
E NOVA 4
Belgian Triple Chocolate Chunk Cookies
Marks & Spencer
E NOVA 4
Apple the long lasting chew candy bars, apple
E NOVA 4
Long Lasting Original Mixed Fruit Chews
C NOVA 4
Cherry long lasting chew, cherry
E NOVA 4