Barcode: 0032251540325
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, chewing gum base, glucose syrup, corn starch, artificial flavor, gum arabic, glycerin, soy lecithin, citric acid, carnauba wax, artificial colors (fd&c yellow 5, blue 1, fd&c yellow 6, fd&c red 3, fd&c red 40), malic acid.
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
e296
e322
e322i
e330
e414
e422
e903
Related Products in Snacks
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4