Barcode: 5012035950606
Bubblegum bottle
by Haribo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial colors
Categories
Available in
austria, france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Glucose syrup, sugar, gelatine, dextrose, acids (citric acid, malic acid), acidity regulators (calcium citrates, sodium hydrogen malate), flavouring, fruit and plant concentrates (apple, aronia, blackcurrant, elderberry, grape, spirulina), elderberry extract, glazing agent (carnauba wax).
Additives
e296
e330
e333
e350
e350ii
e428
e903
Related Products in Snacks
Обикновени бисквити
Papadopoulos
D NOVA 4
Wafel Z Kremem Kakaowym
Good Mood
E NOVA 3
Serenata Double
Tottis
NOVA 4
MiniBrotchips mit Meersalz
Tottis
D NOVA 4
Petit-beurre Biscuits
PAPADOPOULOS
D NOVA 4
amaretti fountouki
Tottis
E NOVA 4
Сладки бисквити
Papadopoulous
E NOVA 4
Serenata max croissant
Tottis
D NOVA 4
Serenata
Serenata
E NOVA 4
Digestive Bar Milk Chocolate
Papadopoulos
NOVA 4
Gaufrettes au chocolat Amaretti
Tottis
E NOVA 4
Serenata twin dark
Tottis
E NOVA 4