Barcode: 0611508173754
Bubblepops Candy
by Hello Kitty
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 85.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, sugar, maltodextrin, artificial flavor, citric acid, magnesium stearate, artificial color (fd&c red 3), carnauba wax.
Additives
e127
e330
e572
e903
Related Products in Snacks
24 Petits-beurre
Eco
E NOVA 4 Eco-Score B
Peanut Nutter
Grenade
NOVA 4
Glücksherzen Sauer
Katjes
E NOVA 4
Chips de Arroz Integral e Milho sabor Cebola e Salsa
NaturalLife
C NOVA 3
Biscoito de Polvilho - Sabor Queijo 100g
cassini
NOVA 4 Eco-Score C
Scoubidou
Lutti
E NOVA 4 Eco-Score B
Tortilla Chips Barbecue
Denner
D NOVA 3 Eco-Score B
Soufflé amandes
L'atelier St Michel
E NOVA 3 Eco-Score D
Digestivo 33% menos grasa
gullón
D NOVA 4 Eco-Score C
Pain au lait
Eco
D NOVA 4 Eco-Score A
Margotine rhum raisins
Mistral
E NOVA 4
Haribo Goldbaren
Haribo
D NOVA 4 Eco-Score B