Barcode: 3116740032366
Bubblizz Original
by Lutti
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score A
Labels
no gluten
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
Sirop de glucose-fructose, sucre, gélatine, acidifiants (acide citrique, acide malique), correcteur d'acidité (malate de sodium), colorants (E120, E133, E170), arôme,
Additives
e120
e133
e170
e296
e330
e350
e350i
e428
Related Products in Snacks
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B