Barcode: 0757528023065
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.4 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 74.3 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, chocolate flavored coating (sugar, hydrogenated palm oil, cocoa, whey (milk), maltodextrin, corn syrup, milk protein, nonfat milk, corn starch, sorbitan tristearate, soy lecithin, iodized salt, artificial flavor), water, gelatin, citric
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
e428
e492
Related Products in Snacks
Gluten Free Pancake & Baking Mix
Open Nature
NOVA 4
Gluten Free Brownie Mix
NOVA 4
Gluten free yellow cake & cupcake mix
NOVA 4
Gluten Free Chocolate Chip Cookie Mix
NOVA 4
Gluten free cornbread mix, cornbread
NOVA 4
Roasted Seaweed
Open Nature
E NOVA 3
Organic koala bites
E NOVA 4
Oat and fruit bars
D NOVA 3
Gluten free chocolate cake & cupcake mix, chocolate cake & cupcake
NOVA 4
Gluten free pizza crust mix
NOVA 4
Strawberry Cereal Bars
O Organics
A NOVA 4
Organic coconut bites
E NOVA 4