Barcode: 0079893701905
Organic koala bites
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 26.9 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 61.5 g |
| of which sugars | 30.8 g |
| Fiber | 7.7 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Organic rolled oats, organic oat flour, organic unsalted butter, organic canola oil, organic dried apricots, organic sugar, organic cane and invert sugar, organic raisins, organic flax seeds, organic sunflower seeds, organic honey, organic shredded coconut, organic quinoa, organic chia seeds, sea salt, baking soda, organic vanilla, organic rice flour.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Mini gache
P'TIT DÉLI
E NOVA 4
18 Macarons
Carrefour
D NOVA 4
Sapin chocolat noir éclats de Nougat
E NOVA 4
Plateau de donuts choco
Carrefour
E NOVA 4
Beignets pomme
Carrefour
C NOVA 4
Couronne rois fleur oranger
D NOVA 4
Donuts confettis
E NOVA 4
Beignets framboise X 10
Carrefour
D NOVA 4
Crousti Noix-chocolat
E NOVA 3
Beignet au Chocolat
Carrefour, Sélectionné par nos équipes!
D NOVA 4
Gâteau aux Noix
L’Artisan Gourmet
E NOVA 4
4 Mini Donuts à la fraise
Carrefour
E NOVA 4