Barcode: 8000605040281
Bucaneve tubo
by Bauli, Doria
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 461.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 71.0 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.6 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
wheat flour, sugar, oils and fats plant (sunflower and coconut), sugar syrup inverted, wheat starch, eggs, agents of levitation : carbonate sodium acid and ammonium, tartar (monopotassium salt, skimmed milk powder, emulsifier : sunflower lecithin, flavourings, egg yolk powder
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Maple go nuts, maple
D NOVA 3
Sumsuma - Sesame Squares
Prana
E NOVA 3
Samadhi - Tamari Almonds
Prana
D NOVA 3
Nirvana - Sea Salted Almonds
Prana
C NOVA 3
KILIMANJARO Chocolate, Nuts & Cranberries Trail Mix
Prana
E NOVA 4
Extaze - Salted Cashews
Prana
E NOVA 3
Organic hula dry roasted coconut chips
E NOVA 3
Dry roasted coconut chips
E NOVA 3
Granola barre
D NOVA 4
AMANDINE Maple Sea Salt Almonds
Prana
D NOVA 3
Ultimate spider-man snackers
C NOVA 4
ANNAPURNA Almonds-Goji-Cranberry Trail Mix
Prana Organic, Prana
D NOVA 3