Barcode: 8001250120151
Bucatini n° 15
by De Cecco
Labels
green dot
made in italy
Categories
Available in
bolivia, france, germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 69.0 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PASTA DI SEMOLA DI GRANO DURO.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gardenburger Meal Solutions Original 5oz 36ct
C NOVA 4
Gardenburger Veggie Burgers Original 3.4oz 48ct
C NOVA 4
Pain de campagne BIO U
U Bio
B NOVA 4
Beetroot Salad
Tesco
A NOVA 4
Coconut water
B NOVA 1
Gardenburger Veggie Burgers Black Bean 3.4oz 48ct
B NOVA 4
Gardenburger Veggie Burgers Veggie Vegan 3.4oz 48ct
B NOVA 4
Red onion
Tesco
A NOVA 1
Long grain american basmati light brown rice, light brown
Noix du Bresil
Seeberger
E NOVA 3
Black seedless grapes
Tesco
A NOVA 1
Gardenburger Veggie Burgers Original 3.4oz 48ct
C NOVA 4