Barcode: 0009800001132
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, maltodextrin, rice starch, gum arabic, natural and artificial flavors, magnesium stearate, shellac and carnauba wax as glazing agents, sucralose, red 40.
Additives
e129
e414
e572
e955
Related Products in Snacks
Menthes mélange de baies
D NOVA 4 Eco-Score B
Yumy Bear Sour Watermelon
Yumy Bear
A NOVA 4 Eco-Score B
PEZ
E NOVA 4 Eco-Score C
Canne de noel
Great Value
E NOVA 4 Eco-Score B
Dino sours
NOVA 4 Eco-Score B
Gummies vegan
E NOVA 4 Eco-Score B
Sweet sixteen
null
NOVA 4 Eco-Score B
Squashies cerise et pomme
NOVA 4 Eco-Score C
Blue Whales
Nutty Club
E NOVA 4 Eco-Score B
Chocolate Chip Bite-Size Cookies
Famous Amos
E NOVA 4 Eco-Score D
RealMallow Strawberry
NOVA 4 Eco-Score B
Yupi Lunch Gummy Candy
Yupi
Eco-Score B