Barcode: 5031396047435
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 399.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose, arômes. colorant : E102, E129, E133, E171.
Additives
e102
e129
e133
e171
Related Products in Snacks
Calissons d'Aix
Maurel
E NOVA 4
Fougasse d'Aigues-Mortes
Biscuiterie Arena
E NOVA 4
Calissons d'Aix
Maurel
E NOVA 4
Nougat Blanc
Maurel
E NOVA 4
Pogne à l'ancienne
D NOVA 4
Brioche Chocolat
Arena, Biscuits Arena
D NOVA 4
Croquant aux amandes
D
Calissons d'Aix
Maurel
E NOVA 4
Palmiers Biscuits Arena
Biscuits ARENA
E NOVA 3
Calissons d'Aix
Maurel
E NOVA 4
Minerves
Plaisir Pâtissier
E NOVA 4
Gâteau des rois aux fruits confits
E NOVA 4