Barcode: 0028000355647
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 67.5 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Milk chocolate (sugar, chocolate, cocoa butter, nonfat milk, milkfat, lactose, soy lecithin, vanillin-an artificial flavor), crisped rice (rice flour, sugar, barley malt, salt)
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Strawberry frosted toaster pastries, strawberry
D NOVA 4
Original complete pancake & waffle mix
NOVA 4
All-purpose baking mix
NOVA 3
Rich & moist deluxe yellow cake mix, deluxe yellow
NOVA 4
Buttermilk complete pancake & waffle mix
Our Family
NOVA 4
Brown sugar cinnamon frosted toaster pastries, brown sugar cinnamon
E NOVA 4
No bake cheesecake mix, cheesecake
NOVA 4
Blueberry muffin mix, blueberry
NOVA 4
Rich & moist deluxe white cake mix
NOVA 4
Deluxe & moist devil's food cake mix, devil's food
NOVA 4
Blueberry frosted toaster pastries, blueberry
E NOVA 4
Brown sugar cinnamon frosted toaster pastries, brown sugar cinnamon
E NOVA 4