Barcode: 0768395505387
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 90.9 g |
| of which sugars | 90.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, corn syrup, cornstarch, magnesium stearate, citric acid, maltodextrin, artificial flavors, gum arabic, shellac, carnauba wax, artificial color (titanium dioxide, yellow 5, yellow 5 lake, blue 1 lake).
Additives
e102
e133
e171
e330
e414
e572
e903
e904
Related Products in Snacks
Special Toffee
Thorntons
NOVA 4
Activated Superfood Popcorn Tandoori Turmeric
D NOVA 1
Activated superfood popcorn, cinnamon twist
D NOVA 3
Thorntons, an assortment of milk dark and white chocolate
Thorntons, Lbb Imports Llc
NOVA 4
wild berry sprouted trail mix
living intentions
C NOVA 1
Ten acre, hand cooked flavored potato crisps
Ten Acre
C NOVA 3
Thorntons, celebration bottle
Thorntons, Lbb Imports Llc
NOVA 4
Ten acre, hand cooked potato crisps
Ten Acre
C NOVA 4
Flavored potato crisps
Ten Acre
D NOVA 4
Thorntons, milk chocolate pieces
Thorntons, Lbb Imports Llc
NOVA 4
Organic activated superfood popcorn, berry superfruit
D NOVA 3
Activated superfood popcorn
D NOVA 4