Barcode: 0049022892644
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 438.0 kcal |
| Fat | 14.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.1 g |
| of which sugars | 71.9 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, almonds, acacia (gum arabic), titanium dioxide (color), artificial flavor, corn syrup, carnauba wax, blue 1 lake, yellow 5 lake, yellow 5, red 3, blue 2 lake.
Allergens
nuts
Additives
e102
e127
e132
e133
e171
e414
e903
Related Products in Snacks
Eplekake
GOMAN NORDVEST AS
E NOVA 4
Goro
Coop,Hamstad Bakeri
E NOVA 4
Smultringer
Coop
D NOVA 4
Kakemenn 4pk
Coop,Goman
D NOVA 4
Telegramkake
Coop, Goman bakeriet, Coop ASA
D NOVA 4
Smultringer
Coop,Goman
D NOVA 4
Britts brune pinner
Coop,Goman
E NOVA 4
Solbolle
Coop Norge, Gomann
D NOVA 4
Fattigmann
Coop,Hamstad Bakeri
D NOVA 4
Sirupsnipper
Coop,Goman
E NOVA 4
Berlinerkranser
Coop,Goman
E NOVA 4
Gulerotkake
Ciop
E NOVA 4