Barcode: 0041735001986
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.1 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 37.5 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Candy corn (sugar, corn syrup, salt, glycerin, egg whites, lac-resin, natural and artificial flavors, mineral oil, honey, carnauba wax, coconut oil, artificial colors [yellow 6, yellow 5, red 40, blue 1]), peanuts, peanut butter gems (peanut butter flavored coating [sugar, partially defatted peanut flour, hydrogenated palm kernel oil, nonfat dry milk, dextrose, soy lecithin, salt], sugar, hydrogenated palm kernel oil, gum arabic, corn syrup, artificial color [includes yellow 5 lake, yellow 6 lake, yellow 6, blue 2 lake, red 40 lake], lac-resin), almonds, cashews, peanut oil and/or soy oil, salt.
Allergens
nuts
peanuts
Additives
e102
e110
e129
e132
e133
e322
e322i
e414
e422
e903
e905
e905a
Related Products in Snacks
Tableta de chocolate negro 70% cacao
Lacasa
E NOVA 4
Lacasitos Chocolate con Leche
Lacasa, Lacasitos
E NOVA 4
Delasheras Marble Mini Muffins
Delasheras
D NOVA 4
Grageas de chocolate
Lacasa
E NOVA 4
Lacasitos Bote
null
E NOVA 4
Magdalenas Strawberry fraise
E NOVA 4
Magdalenas Abricots
Delasheras
E NOVA 4
Lacasitos
Lacasa
E NOVA 4
Mini muffins traditionnel
Delasheras
D NOVA 4
Chocolate a la taza
lacasa
E NOVA 4
Lacasitos 1.500 grs.
Lacasa
E NOVA 4
Ositos gominola
D NOVA 4