Barcode: 0611190360456
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, glucose (corn syrup), citric acid, calcium stearate, tapioca dextrin, titanium dioxide, confectioner's glaze, carnauba wax, artificial flavors and colors including: fd&c red no.40, yellow no.5 & 6, blue no. 1.
Additives
e129
e1400
e171
e330
e903
Related Products in Snacks
Pain d'épices aux figues
Gourmet Basics
D NOVA 4
Croquants de cordes
Pays Gourmand
E NOVA 3
Muffins au cacao avec pépites de chocolat
Trader Joe's
D NOVA 4
Baklawas cacahuètes
Les Jardins de Laylah
D NOVA 4
Mignardises
Aldi,Gourmet Finest Cuisine
E NOVA 4
Mini tubes acidulés goût fraise
Vidal Golosinas
E NOVA 4
Sucettes acides
Aldi
NOVA 4
Nocciola
MOSER ROTH
E NOVA 4
Milk friends
ISAURA
E NOVA 4
ChocoDragées
isaura sweet
E NOVA 4
Chocolat noir
E NOVA 4
Cool cassis
Aldi
NOVA 4