Barcode: 0032251162107
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,900.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 475.0 g |
| of which sugars | 400.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, CORN SYRUP, WATER, CORN STARCH, ARTIFICIAL FLAVORS, GELATIN, ARTIFICIAL COLORS (RED 3, RED 40, YELLOW 5, YELLOW 6, BLUE 1), TITANIUM DIOXIDE.
Additives
e102
e110
e127
e129
e133
e171
e428
Recipes with Similar Ingredients
Adobo Chicken Skewers
7 ingredients
Luleh Kabob
1 ingredient
Mango Habanera chicken Kabobs
5 ingredients
Want to Try My Beef Kabobs Underwraps
12 ingredients
Easy peasy dessert kabobs
5 ingredients
Tom's Kabobs
8 ingredients
Lamb Brochettes Shis-Ka-Bobs
6 ingredients
Pepper and sausage kabobs
4 ingredients
Related Products in Undefined
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4