Barcode: 0714444014027
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, citric acid, soft bites, salt, artificial flavor and artificial color (titanium dioxide, red #40, yellow #5, blue #1)
Additives
e102
e129
e133
e171
e330
Related Products in Snacks
Pandorì latte
Bauli
E NOVA 4 Eco-Score D
Wichtel
Lindt
E NOVA 4 Eco-Score E
Dark Chocolate Morsels
Nestlé Toll House
E NOVA 4
Movie Theater Butter Popcorn
Orville Redenbacher's
NOVA 4 Eco-Score B
Cheetos Mini Cheddar
btbttnthhtt
E NOVA 4
Ritz Cheddar
Christie
E NOVA 4 Eco-Score C
ORGANIC SOFT BAKED OAT BARS chocolate chip
MADE GOOD MORNINGS
D NOVA 4 Eco-Score D
Caramilk
Cadbury
E NOVA 4
BelVita Sandwich
Belvita
D NOVA 4 Eco-Score D
Fritt Great Grapefruit
Fritt, Ludwig Schokolade
E NOVA 4 Eco-Score C
Roasted Chickpeas
three farmers
A NOVA 3
SCOOPS! ORIGINAL
TOSTITOS
D NOVA 3 Eco-Score B