Barcode: 4000607000010
Fritt Great Grapefruit
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 401.0 kcal |
| Fat | 8.5 g |
| of which saturated | 5.7 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Glukosesirup, Zucker, pflanzliche Fette (Palm, Kokos), Gelatine, Säuerungsmittel (Citronensäure), Grapefruitsaftpulver (0,5%), Vitamin C, natürliche Aromen, Farbstoffe (Betenrot, Paprikaextrakt).
Additives
e162
e330
e428
Related Products in Snacks
Cherry Fruit Slices
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4
Dark Chocolate Striped Pecan Brittle Crunch
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4
Spanish pine nuts
A NOVA 1
Dutch Candies, Assorted Fruit Slices
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4
Pennsylvania Dutch Candies, Orange Slices
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4
Sour Patch Kids Candies
Pennsylvania Dutch Candies
E NOVA 4
Pennsylvania Dutch Candies, Chocolate Covered Peanuts
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4
Pb&J Peanut Butter Filled Wafers & Raspberry Jam, Pb&J
Jam n' jims
D NOVA 4
Katharine Beecher's, Chocolate Covered Pillows, Peanut Butter
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4
Pb & J Peanut Butter Filled Wafers & Raspberry Jam, Pb & J
Delallo
D NOVA 4
Chocolate Covered Raisins
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4
Runts
Pennsylvania Dutch Co Inc
E NOVA 4