Barcode: 0041269607012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 535.0 kcal |
| Fat | 30.2 g |
| of which saturated | 25.6 g |
| Carbohydrates | 62.8 g |
| of which sugars | 58.1 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sugar, hydrogenated vegetable oil (palm kernel and/or palm), whey, cocoa (processed with alkali), lactose, skim milk, soy lecithin (emulsifier) and vanillin (artificial flavor).
Allergens
milk
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Accras de legumes
CRÉOLE FAC'ÎCLE
E NOVA 4
Noir Dessert 65% Pérou et Togo
Ethiquable
E NOVA 3
Chocolat noir orange confite
Ethiquable
E NOVA 4
Chocolat lait noix de coco
Ethiquable
E NOVA 4
16 Mini Blinis
Palais Des Mets
D NOVA 4
Pastis landais
E NOVA 4
Chocolat au lait cajou caramélisée
Ethiquable
E NOVA 4
Chocolat noir Fèves de cacao
Ethiquable
D
Tapas Azura
Palais Des Mets
D NOVA 3
Chocolat noir Quinoa
Ethiquable
E NOVA 3
Chocolat Noir 80%
Ethiquable
D NOVA 3
Caramel au beurre salé
Rivesaline
E NOVA 4