Barcode: 0814109021350
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 46.7 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
confectionery coating (sugar, palm kernel oil, nonfat dry milk powder, cocoa powder, whole milk powder, soy lecithin, salt, natural flavor, paprika extract), popcorn, sunflower oil, cane sugar, chopped snickers® bars [milk chocolate (sugar, cocoa butter, chocolate, skim milk, lactose, milkfat, soy lecithin), peanuts, corn syrup, sugar, palm oil, skim milk, lactose, salt, egg whites, artificial flavor], dry roasted peanuts, dextrose, contains: egg, milk, soy, peanuts, produced on a line that processes tree nuts and wheat, contains bioengineered food ingredients,
Additives
e160c
e322
e322i
Related Products in Snacks
Yum Yums
Asda
NOVA 4
Creamy Coleslaw
Asda
C NOVA 4
Milk chocolate mini rolls
Asda
E NOVA 4
Asda assorted jam tarts
Asda
D NOVA 4
Unicorn cake
Asda
E NOVA 4
6 pork sausage rolls
Asda
D NOVA 4
Chocolate Eclairs
ASDA
E NOVA 4
Chocolate sponge pudding
Asda
D NOVA 4
8 cranberry & orange oaty cookies
Asda
E NOVA 4
Coconut bites
Asda
E NOVA 4
Brioche Pur Beurre
ASDA
E NOVA 4
4 all butter Croissants
Asda
E NOVA 3