Barcode: 0075044080219
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 96.9 g |
| of which sugars | 96.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar, invert sugar, natural or artificial flavor, citric acid, red 40, red 40 lake, yellow 5, blue 1 and red 3.
Additives
e102
e127
e129
e133
e330
Related Products in Snacks
San Agustin Gold
Willie's Cacao
E NOVA 3
Sea Salt Caramel Pearls
Willie's Cacao
E NOVA 4
Willie's cacao
Willie's Cacao
E NOVA 3
Champagne trufas
Willie's Cacao
E
Willies Cacao Willie's Cacao Milk of the Gods - Rio Caribe 44%
Willies Cacao
E
Milk Chocolate With Juicy Passion Fruit, Passion Fruit
E NOVA 3
Peanuts Brittle
Bon Bon's
NOVA 4
Milk Of The Stars Indonesian Surabaya Intense Milk Chocolate
E NOVA 3
El blanco
Willie's Cacao
E
Sambirano gold
Willie's Cacao
E NOVA 3
Milk of the gold
Willie's Cacao
E NOVA 3
Ginger lime
E NOVA 3