Barcode: 0041376502880
Candy stick & dip
by Nickelodeon
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which sugars | 94.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dextrose, citric acid, maltodextrin, magnesium stearate, artificial flavors, artificial colors (yellow 5 lake, red 40 lake, blue 1 lake)
Additives
e102
e129
e133
e330
e572
Related Products in Snacks
Schoko-Buttergebäck
Biscotto
E NOVA 3
Ciasteczka z wróżbą
Sweet & Lucky
D NOVA 4
Choko und Keks
château
E NOVA 4
6 Croissants - Zu Hause - Selbst backen!
Goldähren
E NOVA 4
Lemon Cookies
Biscotto
E NOVA 4
Milch Jumbo
Château
E NOVA 4
Mini palmier
Biscotto
E NOVA 4
Vollkorn-Butterkeks
Biscotto
E NOVA 4
PRETZEL THINS
M&S Food
C NOVA 4
Jaffa Cake
Biscotto
E NOVA 4
Knusper-Riegel Vollmilch
Aldi, Château, Storck, WIHA
E NOVA 4
Lübecker Goldschatz
Bel Royal
E NOVA 4