Barcode: 0041641101046
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 131.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 26.2 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 24.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Crepe: water, enriched wheat flour (niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), corn starch, egg whites, whole eggs, canola oil, dextrose, unbleached lecithin, salt. filling: cherries, water, sugar, modified corn starch, salt, vanilla extract. real cherries-may contain pits.
Additives
e322
e322i
Related Products in Frozen Foods
Crêpe Poulet, Champignon, Fromage
Chimay
C NOVA 4
Vol-au-vent
Iglo
E NOVA 4
Pommes Duchesse
Toupargel
C NOVA 4
Pommes frites
Pommes Duchesse Ruben's
Pomuni
C
Tartinable Nature
CHEVR ARDENNES
D NOVA 3
Icy Vegan
IJSBOERKE
E NOVA 4
Cachet Assortiment chocolat
KIM'SCHOCOLAT
E NOVA 4
Criss Cross Fries
Chef's Excellence
D NOVA 4
Duchesses
Iglo
C NOVA 4
PENNE 4 fromages aux petits légumes
Iglo
A NOVA 4
Frites Classique
Lutosa
B