Barcode: 0079357368270
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic rolled oats, organic unsweetened coconut, organic brown sugar, sunflower seeds, almonds, whole dried cherries (tart cherries*, cane sugar, sunflower oil), semi-sweet chocolate chips (chocolate liquor, cane sugar, cocoa butter, soya lecithin), expeller-pressed non-gmo canola oil, filtered water, pure vanilla extract.
Allergens
nuts
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pistache grillées et salées
Eco+
B NOVA 3
Oignons Jaunes Filet
Eco+
A NOVA 1
Huile de tournesol
Eco+
C NOVA 2
Pommes de terre
Eco+
C NOVA 3
Nectar d'orange
E.C.O. +, Eco +
D NOVA 4
Nectar multrifruits
Eco+
E NOVA 4
Jus Multifruits
Eco+
E NOVA 4
Pois chiches
Eco+
A NOVA 3
Olives vertes entières
Eco+
D NOVA 3
Filet de pomme de terre
eco+
A
Olives noires à la grecque
Eco+
E
Nectar multifruits Éco+
€CO+
E NOVA 4