Barcode: 29133642
Cherry, devonshire luxury yogurt
by M&S Food
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 129.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 18.6 g |
| of which sugars | 16.3 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 4.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Yogurt(Milk), Cherry Compote (14%) (Cherry Purée, Sugar, Water, Cornflour. Acidity Regulator: Citric Acid, Concentrated Cherry Juice, Gelling Agent: Pectin (from Fruit). Colour, Anthocyanins (from Red Grapes), Flavouring)
Allergens
milk
Additives
e163
e330
e440
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Queso azul
Lidl
D NOVA 3 Eco-Score B
Cremig & Quarkig - Pfirsich-Maracuja
Weihenstephan
C NOVA 4
Strawberry Yoghurt
Emmi
C NOVA 4 Eco-Score B
A+ rasvaton kreikkalainen luonnonjogurtti
Valio
A NOVA 1 Eco-Score B
Soumame cereilo
soummam 30da
C NOVA 4 Eco-Score A
Bergbauern Käse
Bergader
D NOVA 4 Eco-Score D
Fruchtbuttermilcg
Müller
B NOVA 4
Philadelphia ail et fines herbes
Mondelez, Philadelphia
C NOVA 4 Eco-Score D
Lettrømme
Tine sa
D Eco-Score A
Fromage blanc 0% nature
Monoprix,Monoprix P'tit Prix
A NOVA 1
FORT
SOUMMAM 25da
C NOVA 4 Eco-Score A
Fruchtbuttermilch Mango
Müller
B NOVA 4