Barcode: 0036800465244
Cherry drink mix
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which sugars | 94.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, fructose, citric acid (provides tartness), contains less than 2% of: ascorbic acid (vitamin c), vitamin e acetate, artificial flavor, calcium phosphate (prevents caking), food starch - modified, silicon dioxide, artificial color, red 40.
Additives
e129
e300
e330
e551
Related Products in Beverages
Proviact original
Milbona
B NOVA 4
Sensa Col
Milbona
C NOVA 4
Mocha latte coffee beverage, mocha latte
E NOVA 4
Gira
Freeway
NOVA 4
Zaprawa owocowa z sokiem cytrynowym
goBIO
NOVA 1
Ice tea peach
Freeway
D NOVA 4
Yaourt à Boire Vanille
Milbona
E NOVA 4
Les Milbo’z à boire saveur framboise
Milbona
E NOVA 4
Lemonade
E NOVA 4
Cholesterlow
Milbona
B NOVA 4
Iced Tea Lemon
Freeway
D NOVA 3
Milbo'z à Boire saveur Fraise
Lidl, Milbona
E NOVA 4