Barcode: 0810116123445
Cherry Freeze Hydration
by PRIME
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
italy, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, COCONUT WATER, CONCENTRATE, CITRIC ACID, DIPOTASSIUM PHOSPHATE,, TRIMAGNESIUM CITRATE, SUCRALOSE, L-ISOLEUCINE,, L-VALINE, L-LEUCIN, ACESULFAME POTASSIUM,, NATURAL FLAVORS, GUM ARABIC, PYRIDOXINE, HYDROCHLORIDE (VITAMIN B6), D-ALPHA TOCOPHEROL, ACETATE (VITAMIN E), RETINYL PALMITATE (VITAMIN A), CYANOCOBALAMIN (VITAMIN B12).
Additives
e330
e340
e340ii
e414
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Celcius Sparkling Orange
Celcius
C NOVA 4
Essential Energy
C NOVA 4
ICED COFFEE MOCHA LATTE
QUEST
B NOVA 4
COWHEAD LITE LOW FAT
Cowhead
B NOVA 1
Celsius Oasis Vibe
Celsius
NOVA 4
Live Fit
Celsius
E NOVA 4
Celsius Sparkling Raspberry Peach
Celsius
C NOVA 4
COWHEAD PURE MILK
Cowhead
C NOVA 1
COWHEAD PURE MILK
Cowhead
C NOVA 1
Fantasy Vibe Sparkling Mandarin Marshmallow Edition
CELSIUS
NOVA 4
Iced Coffee Mocha Latte
Quest
B NOVA 4
Grove Apple Juice
Citavo
E NOVA 1