Barcode: 0854025008028
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 27.1 g |
| of which sugars | 24.9 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, cane sugar, glycerin, artificial flavors, gum acacia, xanthan gum, sodium benzoate (preservative), potassium sorbate (preservative), red 40.
Additives
e129
e202
e211
e414
e415
e422
Related Products in Desserts
Instant banana cream
E NOVA 4
Vanilla pudding snacks, vanilla
Essential Everyday
C NOVA 4
Butterscotch pudding snacks, butterscotch
C NOVA 4
Instant pudding & pie filling
E NOVA 4
Sugar free instant
Essential Everyday
E NOVA 4
Instant pudding & pie filling
Essential Everyday
E NOVA 4
Instant pudding & pie filling
Essential Everyday
E NOVA 4
Instant
E NOVA 4
Instant pudding & pie filling
E NOVA 4
Chocolate pudding snacks, chocolate
Essential Everyday
C NOVA 4
Chocolate fudge pudding snacks, chocolate fudge
Essential Everyday
C NOVA 4
Pudding snacks
C NOVA 4