Barcode: 0071101002002
Cherry Lane, Grade Aa Large Eggs
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Large eggs
Related Products in Farming Products
Eggs
Bayview Farms
A
Organic grade a extra large eggs
A
No Break Egg Substitute
Meijer
A NOVA 4
Extra large eggs
Meijer, Meijer Inc.
A
Organic extra large cage-free eggs
A NOVA 1
Real Egg
A NOVA 4
Large cage-free eggs
A NOVA 1
100% liquid egg whites
A NOVA 1
Real Egg
A NOVA 4
Whole foods market, deviled egg with spring herbs
Whole Foods Market, Harry's Farmers Market Ltd.
D NOVA 4
Real egg product
Meijer
A NOVA 4
Meijer, great eggspectations, 100% liquid egg whites
Meijer
A NOVA 1