Barcode: 0790513142020
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 92.5 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, food starch modified, dextrose, cherry juice concentrate, natural and artificial flavors, citric acid, cocoa powder, color added, red 40, red 40 lake, yellow 5, yellow 6, blue 1, ascorbic acid, confectioners glaze, carnauba wax, beeswax
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
e901
e903
Related Products in Snacks
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A